Znajdziecie tu historie ciekawe i dziwne, przemyślenia na temat tego, co dzieje się w Polsce i na świecie. Nie zawsze ważne. Nie zawsze ważkie. I nie zawsze politycznie poprawne.
Blog > Komentarze do wpisu

Uwaga na DHL - ginące przesyłki

Po długiej nieobecności wracam na bloga. I zaczynam od smutnej, prywatnej historii...

Mam wielki problem. A konkretnie mamy go razem z żoną. Wszystko przez firmę kurierską o światowej renomie - DHL. Tak zwanego lidera na rynku przesyłek. Od tygodnia ta wydawałaby się wiarygodna do bólu firma szuka naszych paszportów wysłanych z Londynu z wizami jednego z afrykańskich krajów, do których się wybieramy za półtora miesiąca. Po przesyłce ślad zaginął, chociaż jest jej numer a przyjmujący doskonale wiedział jak ważne dokumenty są w śropdku.

Bezskutecznie próbuję się dowiedzieć, co się z nią stało, ale od - przyznaję - miłych osób otrzymuję tylko zapewnienia, że firma robi co w jej mocy, by sprawdzić, co jest z naszą przesyłką. To samo robią nasi znajomi z Londynu, słysząc podobne tłumaczenia. „Jesteśmy głeboko przekonani, że przesyłka się znajdzie”.

Powiecie shit happens. OK. Ale jest to naprawdę wielki shit. Kiedy decydowałem się na skorzystanie z usług firmy DHL nawet przez głowę nie przeszło mi, że tak może się stać. Przecież z usług DHL korzystają ambasady amerykańskie na całym świecie, wysyłając wizy.

Nigdy już nie skorzystam z usług DHL. I odradzam to wszytskim. Tak na wszelki wypadek.

 

wtorek, 28 września 2010, jacuscipowiem

Polecane wpisy

  • Good news no news. Parlament Europejski

    Parlament Europejski jest sfrustrowany, że ludzie wciąż ledwo co zauważają jego istnienie. I gotów jest zrobić wiele, by ta frustracja przełożyła się na konkret

  • Belgia w fazie treminalnej ma się całkiem nieźle

    Po 113 dniach negocjacji od przyspieszonych wyborów parlamentarnych Belgia kolejny raz znalazła się w impasie, gdy flamandzcy nacjonaliści zerwali w poniedziałe

  • Unia na pół gwizdka nie ma sensu

    Konrad Niklewicz, redakcyjny kolega,zapalony bloger i były korespondent GW w Brukseli słusznie zauważył, że sprawy bezpieczeństwa, prawo karne, dzialania policy

Komentarze
2010/09/28 15:58:18
Spokojnie, ABW przejrzy i odda.
-
2010/09/28 16:03:33
No fajnie. Firma szuka jego przesyłki, zapewnia że się znajdzie, a facet już na nią pluje w internecie. Więcej wiary i nadziei.
wyborcza.pl
Jacek Pawlicki

Jacek Pawlicki, rocznik 1966. Absolwent Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W „Gazecie Wyborczej” od października 1991 - najpierw w „Gazecie Stołecznej” potem w „Wyborczej” - dziale gospodarczym i zagranicznym. W latach 1998-2002 korespondent „GW” w Brukseli. Obecnie redaktor, dziennikarz i komentator. Pisze zawodowo i dla przyjemności. Fotografuje świat dla przyjemności i z pasją. Żona, Aleksandra (dziennikarka „Przekroju”), dwóch synów Filip i Jakub. Pies, Smok - labrador biszkopt.

↑ top | © Agora SA | design by kate_mac
Zdjęcia Jacka Pawlickiego