Znajdziecie tu historie ciekawe i dziwne, przemyślenia na temat tego, co dzieje się w Polsce i na świecie. Nie zawsze ważne. Nie zawsze ważkie. I nie zawsze politycznie poprawne.
Blog > Komentarze do wpisu

Wojna z dopalaczami

Rząd Tuska idzie na wojnę z dopalaczami. Kolejny temat zastępczy w obliczu emancypacji Palikota? Poniekąd, choć paskudztwa te są zaiste groźne. Swoje wojny z dopalaczami miały też inne, europejskie rządy, w tym irlandzki i brytyjski. Za każdym razem handlarze wyprzedzali ministrów o kilka długości - zanim ci zakazali jakiejś substancji, już pojawiała się jej pokrewna.

Zastanawia mnie dlaczego do tej ważnej skądinąd dla obywateli całej Unii walki nie włączyły się unijne instytucje? Dlaczego nie może powstać europejska strategia walki z miau miau i proszkiem radosci? Czy w rzeczywistości bez granic nie można prowadzić polityki bez granic w sprawch, które dotyczą tak samo nas wszystkich?

poniedziałek, 04 października 2010, jacuscipowiem

Polecane wpisy

  • Good news no news. Parlament Europejski

    Parlament Europejski jest sfrustrowany, że ludzie wciąż ledwo co zauważają jego istnienie. I gotów jest zrobić wiele, by ta frustracja przełożyła się na konkret

  • Belgia w fazie treminalnej ma się całkiem nieźle

    Po 113 dniach negocjacji od przyspieszonych wyborów parlamentarnych Belgia kolejny raz znalazła się w impasie, gdy flamandzcy nacjonaliści zerwali w poniedziałe

  • Cyrk Europa

    Jestem w Brukseli. Przyleciałem rano cudem unikając konsekwencji strajku na lotnisku. Wałęsając się wokół Ronda Schumana widziałem ludzi zmierzających na wielką

Komentarze
konrad.niklewicz
2010/10/05 07:27:38
No Jacek, ale żeby staremu wydze takie rzeczy trzeba było przypominać?!
Sprawy bezpieczeństwa, prawo karne, dzialania policyjne - nie są kompetencją Unii Europejskiej.
Unijne instytucje nawet gdyby chciały, nie mają prawa się nimi zająć, bo prawo do tego nie zostało im przez rządy udzielone.
Krótka piłka.
-
2010/10/08 21:28:30
No Konrad, ale zeby stary wyga take błędy robił i na dodatek protekcjonalnie do kolegi przemawiał?
Unia, owsze, może działań i działa od wielu lat w dziedzinie prawa karnego.
Zobacz komentarz przy kolejnym wpisie.
Krótka piłka.
wyborcza.pl
Jacek Pawlicki

Jacek Pawlicki, rocznik 1966. Absolwent Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W „Gazecie Wyborczej” od października 1991 - najpierw w „Gazecie Stołecznej” potem w „Wyborczej” - dziale gospodarczym i zagranicznym. W latach 1998-2002 korespondent „GW” w Brukseli. Obecnie redaktor, dziennikarz i komentator. Pisze zawodowo i dla przyjemności. Fotografuje świat dla przyjemności i z pasją. Żona, Aleksandra (dziennikarka „Przekroju”), dwóch synów Filip i Jakub. Pies, Smok - labrador biszkopt.

↑ top | © Agora SA | design by kate_mac
Zdjęcia Jacka Pawlickiego