Znajdziecie tu historie ciekawe i dziwne, przemyślenia na temat tego, co dzieje się w Polsce i na świecie. Nie zawsze ważne. Nie zawsze ważkie. I nie zawsze politycznie poprawne.
RSS
piątek, 20 lutego 2009
Siedzę na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie znajduje się centrum prasowe nieformalnego spotkania NATO w Krakowie. To pewnie najważniejsze spotkanie w 10-letniej historii polskiego członkostwa w NATO, ale z racji kryzysu i kłopotów gospodarczych mało kogo to w Polsce obchodzi. Dla mnie, który z emocjami patrzyła dzisięć lat temu jak polską flagę wciągają na maszt w Kwaterze Głównej NATO w Evere w Brukseli, to szczególna ironia losu. Właściwie jednak cieszę się, że  NATO  jest dla nas tak oczywiste jak kawa na dzień dobry. 
To niebywałe, że do Krakowa przeniosła się narada w sprawie Afganistanu, który dla wielu Polaków jest tylko krwawą migawką z zamachu w telewizji. Do Krakowa przyjechał premier Tusk, ale pewnie tylko po to, by spotkać się z sekretarzem obrony Billem Gatesem. Bo Gates jest starym-nowym członkiem amerykańskiej administracji a świat czeka wciąż na to, co ta administracja zrobi. A Obama gra na zwłokę. Załatwia swoje sprawy. Wczoraj pojechał do Kanady, wypinając się na Europę. Kanada jest oczywiście ważniejsza dla USA niż skomlenie Europy. Kanada to sąsiad i handel. To miliardy. Europa to przeszłość.
Smutno, ale prawdziwie.
11:22, jacuscipowiem
Link Dodaj komentarz »
1 ... 36 , 37 , 38 , 39
 
wyborcza.pl
Jacek Pawlicki

Jacek Pawlicki, rocznik 1966. Absolwent Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W „Gazecie Wyborczej” od października 1991 - najpierw w „Gazecie Stołecznej” potem w „Wyborczej” - dziale gospodarczym i zagranicznym. W latach 1998-2002 korespondent „GW” w Brukseli. Obecnie redaktor, dziennikarz i komentator. Pisze zawodowo i dla przyjemności. Fotografuje świat dla przyjemności i z pasją. Żona, Aleksandra (dziennikarka „Przekroju”), dwóch synów Filip i Jakub. Pies, Smok - labrador biszkopt.

↑ top | © Agora SA | design by kate_mac
Zdjęcia Jacka Pawlickiego